Skip to content

eko-mycie.pl

  • Ekonauci
  • Home
  • Myjnia parowa – czyszczenie samochodu w zgodzie z ekologią

Myjnia parowa – czyszczenie samochodu w zgodzie z ekologią

Na rynku można znaleźć wiele różnych myjni, począwszy od tradycyjnych, ręcznych poprzez automatyczne, zlokalizowane często przy stacjach paliw, aż po wyspecjalizowane, parowe. Takie myjnie używają urządzeń wytwarzających parę o wysokości około 140 stopni Celsjusza. Praca przy użyciu lancy, z której pochodzi tak duża temperatura, wymaga przeszkolenia, ponieważ nieodpowiednie obchodzenie się z myjką parową może doprowadzić do uszkodzenia powłoki lakierniczej. Natomiast właściwe użycie myjni parowej oprócz tego, że doskonale czyści samochód, jest zdrowsze i bardziej przyjazne dla środowiska, niż tradycyjne myjnie z wodą.

Jak działa myjnia parowa?

Mycie karoserii lub tapicerki samochodowej odbywa się przy użyciu suchej pary pod bardzo wysokim ciśnieniem, od 9 do 12 bar. W czasie wykonywania procesu mycia w takich warunkach należy zachować szczególną ostrożność. Parowe mycie samochodu jest bardzo skuteczne, usuwane są zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc.

Można skutecznie zlikwidować plamy na tapicerce z czerwonego wina, tłuszczu, świeżych owoców i błota. Przy pomocy myjni parowej można umyć wszystkie elementy samochodu karoserię, felgi, kołpaki, tapicerkę, wykładziny, dywaniki, a także dziecięce foteliki samochodowe.

Większość brudu jest usuwana przez rozpuszczenie, dlatego nie ma konieczności używania szczotki, która może zarysować karoserię. Para wnika do większości zakamarków, brud się rozpływa, a użycie gąbki ograniczone jest do minimum. Sucha para pod ciśnieniem nie jest szkodliwa dla urządzeń elektronicznych ani dla komory silnika. Wszystkie pozostałości po myciu można usunąć za pomocą mikrofibry, a sam proces trwa, w zależności od tego, jakie elementy auta są myte, od 30 do 90 minut.

Zalety myjni parowej

Odpowiednio użyta myjnia parowa jest przyjazna dla środowiska naturalnego, ponieważ używa się w niej dużo mniej płynów chemicznych i w niższym stężeniu. W okresie letnim, kiedy samochód jest mniej zanieczyszczony niż zimą, w ogóle środki chemiczne nie są używane.

Podczas mycia parowego zużywa się też kilkakrotnie mniej wody niż w myjni tradycyjnej, dzięki czemu jest to najbardziej ekologiczna forma mycia samochodu. Stosowane ciśnienie w ogóle nie wpływa na stan karoserii ani innych czyszczonych elementów. Do największych zalet myjni parowej trzeba zaliczyć:

– wielofunkcyjność, przy pomocy pary wodnej można czyścić różne elementy samochodu, zarówno zewnętrzne, jak i te dużo bardziej delikatne znajdujące się wewnątrz,

– dokładność, para ma możliwość dotrzeć do najmniejszych szczelin, gdzie usuwa bakterie, roztocza i grzyby,

– wysoka jakość, samochód nie ma żadnych smug, a czyszczone powierzchnie mogą być od razu używane, np. tapicerka, dywaniki,

– bezpieczna dla środowiska, zużywa się dużo mniej wody, prądu oraz różnego rodzaju detergentów i środków chemicznych.

W bezpieczny sposób samochód może być myty w temperaturze od -20 stopni C do +35 stopni C. Jakość parowego mycia samochodu jest dużo wyższa niż usługi konwencjonalnej, automatycznej lub bezdotykowej myjni samochodowej.

Najświeższe Firmy

  • logo firmy Winrol
    Sklep Winrol – żaluzje drewniane Zielona Góra
  • Liquid Technologies sp. z o.o. – płyn do czyszczenia klimatyzacji
  • Pompy membranowe z internetowego sklepu Kielo.pl

Kategorie

  • Brak kategorii

Copyright © 2023 eko-mycie.pl.